Aqua fitness

Aqua-Fitness® program spojuje a využívá  základů mnoha typů
suchozemských cvičení, tanec, bojové styly, jógu, a nebo skupinovou jízdu na stacionárních kolech ve vodě. Je to akreditovaný program s pevnými pravidly, chráněný národním autorským právem. AF spojil bezpečnost, cvičení, regeneraci a zábavu do lekcí, nebo celých sportovně-animačních programů u vody.

Aqua-Fitness® lze aplikovat v každé hloubce vody, a nebo jej variabilně do různých hloubek kombinovat. Kombinace cviků a technik doplňujeme vodním náčiním, (jako jsou pásy, desky, činky, válce, rukavice) nebo vodním nářadím, (jako jsou vodní stepy, boxovací pytle, stacionární kola a běhátka).

Účinky

  1. Kondice
  2. Redukce váhy
  3. Psychika
  4. Masáž

1) Kondice

Aqua Fitness® cvičení, tanec, nebo jízda na kole? To vše aplikujeme do různé hloubky vody, při optimální teplotě 26 – 28 stupňů C. Voda a její fyzikální vlastnosti blahodárně působí na naše tělo a psychiku. Jsme nadlehčováni, zátěží je  odpor vody. Klouby a páteř necítí při výskoku nárazy, srdce pracuje účinněji. Aqua-Fitness® pomáhá získat skvělou formu, zbavuje stresu a zlepšuje zdravotní potíže. Program myslí i na sportovce a klienty s výbornou kondicí. Této cílové skupině umožňuje specializovanou přípravu pro další oblasti vodních i suchozemských sportů

2) Redukce váhy

Pravidelným aktivním pohybem ve vodě, můžeme velmi rychle a účinně formovat celé tělo, zejména problémové partie hýždí, stehen a břišních svalů. Obézní a zdravotně oslabení ve vodě snižují váhu daleko lépe a rychleji. Mohou za to fyzikální vlastnosti vody: hydrostatický tlak a vztlak a odpor vody, tepelná vodivost. Právě díky nim, je možné cvičit Aqua Fitness® v aerobní zóně po daleko delší dobu a s větší intenzitou než na suchu.

3) Psychika

Aqua Fitness®  pozitivně ovlivňuje celkové rozpoložení cvičícího. Již v prvních lekcích AF pochopíte, že stydět se za své tělo, nekoordinovaný pohyb, nebo špatnou orientaci v prostoru, ve vodě nemusíte. Neporovnáváte se s druhými, věnujete se jen sobě. Na lekcích najdete motivaci i nové přátelé.

4) Masáž

Díky vlivu turbulence, která vzniká při cvičení, jsou svaly příjemně masírovány a prokrvovány. Ženy již po několika lekcích poznají, že celulitida je prázdný pojem.

Novinky

Aqua Fitness Instruktor akreditované školení MŠMT dle nks

Místo konání Beskydy - místo upřesníme do 31.7.2024,  cena za osobu 31 500,-Kc

září - listopad 2024, 4 x víkendové bloky termíny upřesníme do 31.7. 2024
Aerobní a posilovací cvičení ve vodě s pomůckami

13. 9. - 14. 9.2024 pátek (začátek 16.00 h, v sobotu dopoledne začátek v 7.30 h) Místo konání Beskydy upřesníme do 31.7. 2024

Cena 9 500,- osoba
Seniory concept cvičení pro zdravotně oslabené, seniory a těhotné ženy 2 denní seminář

Místo konání Beskydy upřesníme do 31.7.2024

13.9 - 14.9. 2024, 9 500,/osoba, osvědčení o absolvování specializace
nová autorizace 2022 - 2027 Aqua Fitness - autorizovaná osoba Mgr. Romana Andělová

autorizace Aqua Fitness 

zahájení od 1.1..2022